تهران ، ولیعصر
021-987654

W3C برای ایجاد چرخش عمده برای غیر انتفاعی

کنسرسیوم وب جهانی (W3C)، نهاد استاندارد مسئول استانداردهای وب مانند HTML و حریم خصوصی مرورگر، تغییر قابل توجهی در نحوه عملکرد خود اعلام کرد. از ژانویه ۲۰۲۳، W3C به یک سازمان غیرانتفاعی جدید با منافع عمومی تبدیل خواهد شد.

کنسرسیوم وب جهانی (W3C)

در حالی که بسیاری برای درک نحوه استفاده از عناصر HTML مانند عناوین، توضیحات متا و سرفصل ها به Google مراجعه می کنند، W3C مشخصات واقعی نحوه استفاده از آنها را ایجاد کرد.

W3C برای آینده کل وب حیاتی است زیرا در حال توسعه استانداردهای حفظ حریم خصوصی با سهامداران از سراسر جهان و بخش فناوری است.

ذینفعانی مانند Google، مرورگر Brave، مایکروسافت و دیگران در توسعه استانداردهای جدید برای نحوه مدیریت حریم خصوصی مرورگرها نقش دارند.

با این حال، افراد دیگری نیز در ردیابی کاربران در سرتاسر وب از طریق ردیاب‌های شخص ثالث، که به W3C نیز تعلق دارند، مشارکت دارند و سعی می‌کنند روی استانداردهای جدید حریم خصوصی تأثیر بگذارند.

یک گزارش خبری (جنگ حریم خصوصی در داخل W3C در جریان است) در مورد مبارزه داخلی W3C برای اینکه آینده حریم خصوصی وب شبیه چه چیزی خواهد بود، به نقل از مدیر حریم خصوصی مرورگر ضد ردیاب Brave اظهار کرد که برخی از اعضای W3C که در بحث مشارکت دارند در تلاش هستند استانداردهای حریم خصوصی را کاهش دهند.

پیت اسنایدر، مدیر حریم خصوصی Brave، گفت:

“آنها از اصطلاحات بدبینانه استفاده می کنند مانند: “ما اینجا هستیم تا از انتخاب کاربر محافظت کنیم” یا “ما اینجا هستیم تا از وب باز محافظت کنیم” … آنها آنجا هستند تا محافظت از حریم خصوصی را که مرورگرها ایجاد می کنند کاهش دهند. “

آنچه برای W3C اتفاق می‌افتد و چگونگی تکامل آن مهم است زیرا این آینده نحوه عملکرد وب است، از جمله اینکه آینده استانداردهای حریم خصوصی چگونه خواهد بود.

W3C در سال ۱۹۹۴ توسط تیم برنرز لی، مخترع وب، تأسیس شد. مأموریت W3C هدایت ایجاد پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های باز است که رشد مداوم اینترنت، از جمله استانداردهای حریم خصوصی وب را تشویق می کند.

در حال حاضر یک “مدل میزبان” است، یک سازمان استاندارد بین‌المللی که در ایالات متحده آمریکا، فرانسه، چین و ژاپن میزبانی می‌شود.

تصمیم برای انتقال این مدل به یک سازمان غیرانتفاعی گرفته شد که بتواند با سرعت بیشتری به سرعت در حال تغییر نوآوری در وب پاسخ دهد.

این بیانیه اشاره می‌کند که “مدل میزبان” اصلی مانع از توسعه سریع شد.

طبق اعلام رسمی:

“ما به ساختاری نیاز داریم که در آن با سرعت بیشتری نیازهای قابلیت های جدید وب را برآورده کنیم و به مشکلات فوری وب رسیدگی کنیم.

تیم W3C کوچک است، از نظر اندازه محدود است و مدل میزبانی شده مانع توسعه سریع و کسب مهارت‌ها در زمینه‌های جدید می‌شود.

برای دستیابی به گزارش‌دهی واضح‌تر، پاسخگویی، تنوع بیشتر و جهت‌گیری استراتژیک، هماهنگی جهانی بهتر، باید حکمرانی را در مرکز سازمان جدید قرار دهیم.

هیئت مدیره با اکثریت اعضای W3C انتخاب خواهد شد.

این شامل کرسی هایی خواهد بود که اهداف چندجانبه کنسرسیوم وب را منعکس می کند.

ما پیش‌بینی می‌کنیم که به کار مشترک با میزبانان امروزی در یک مشارکت سودمند متقابل ادامه دهیم.”

انتقال به یک شخص حقوقی جدید

اگرچه W3C در حال انتقال به یک ساختار جدید است، این اعلامیه به دنبال این بود که به عموم مردم اطمینان دهد که فرآیندهای تصمیم‌گیری فعلی به همان شکل باقی خواهند ماند.

آنها بیان کردند:

“فرایند توسعه استانداردهای اثبات شده باید حفظ شود و حفظ خواهد شد.”

در حالی که آنها اظهار می دارند که فرآیندهای توسعه و تصمیم گیری ثابت خواهند ماند، دلیل انتقال به یک سازمان غیرانتفاعی این است که W3C را قادر می سازد تا فراتر از ساختار اصلی از زمان تأسیس آن در سال ۱۹۹۴ برای توسعه وب “رشد” کند. استانداردها برای وب اولیه و “بلوغ” به منظور پاسخگویی بهتر به نیازهای آینده.

دلیل تغییر در زمینه تکامل و رشد توضیح داده شد:

«از آنجایی که W3C برای پاسخگویی به نیازهای وب اولیه ایجاد شد، تکامل ما به یک سازمان غیرانتفاعی با منافع عمومی فقط برای ادامه تلاش جامعه نیست، بلکه بالغ شدن و رشد برای برآوردن نیازهای جامعه است. وب آینده.”

“رشد” به معنای تغییر است و “بالغ” به معنای رسیدن به مرحله بعدی تغییر است. آشتی دادن مفاهیم تغییر و بلوغ با ایده باقی ماندن دقیقاً یکسان است.

W3C چگونه می‌تواند انتظار رشد و تغییر برای رویارویی با چالش‌های آینده را داشته باشد، در حالی که به طور همزمان ثابت بماند؟

W3C ادعا می‌کند که فرآیندهای تصمیم‌گیری دقیقاً یکسان خواهند ماند:

“کار استانداردهای ما همچنان در فضای باز، تحت سند فرآیند W3C و خط مشی پتنت W3C بدون حق امتیاز، با نظرات جامعه گسترده تر انجام می شود. تصمیمات همچنان با اجماع اتخاذ خواهد شد. دستورالعمل‌ها و توصیه‌های فنی همچنان مستلزم بررسی توسط اعضای W3C – بزرگ و کوچک است. -۹۰-wrap”>

در حالی که این اطلاعیه تغییرات را به عنوان تغییری در “پوسته” در اطراف W3C کم اهمیت می داند، همچنین بیان می کند که چگونه عمل می کند و رشد می کند.

خوشبختانه، تا زمانی که W3C تمام امور خود را به صورت علنی انجام می دهد، و هیچ چیزی جز با اجماع همه ذینفعان تصمیم گیری نمی شود، شفافیت باید به تضمین عدالت در تصمیمات اتخاذ شده کمک کند، صرف نظر از اینکه W3C چقدر تغییر کرده است (در حالی که ثابت بماند).


نقل قول

اعلامیه رسمی W3C را بخوانید

W3C برای تبدیل شدن به یک علاقه عمومی سازمان غیرانتفاعی

تصویر توسط Shutterstock/SvetaZi

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *