تهران ، ولیعصر
021-987654

اعلان‌های فشار وب که به iOS می‌آیند: این به چه معناست

بر اساس توییت از جن سیمونز، یکی از اعضای تیم تجربه توسعه‌دهنده وب Safari و Webkit.

Web Push یک سرویس اعلان انتخابی است که باید قبل از ارسال اعلان ها از کاربران اجازه بگیرد. تاریخ دقیقی برای عرضه در macOS Ventura ذکر نشده است. برای همه کاربران بدون نیاز به عضویت در برنامه توسعه دهنده اپل در دسترس خواهد بود.

این افزوده قبل از تاریخ انتشار قبلی اپل اعلام کرد، که Web Push در سال آینده در دستگاه های خود در دسترس قرار گرفت. این اعلامیه در همان روزی است که Safari 16.0 برای iOS، macOS Monterey و Big Sur ارسال شد.

Web Push چندین استاندارد را برای اعلان‌های سافاری اجازه می‌دهد

توسعه‌دهنده‌ها مدتی است که می‌توانند اعلان‌های فشاری را در Safari ارسال کنند، اما قبلاً از استاندارد دیگری پیروی می‌کردند.

شامل پشتیبانی Web Push به این معنی است که برنامه‌های Safari اکنون می‌توانند اعلان‌ها را با همان ترکیب استانداردهای وب مانند سایر مرورگرها ارسال کنند. به عبارت دیگر، اگر یک توسعه‌دهنده اعلان‌ها را به استانداردهای وب کدگذاری کرده باشد، دیگر نیازی به اضافه کردن خطوط کد اضافی یا ایجاد هیچ تغییری برای کارکرد برنامه خود در Safari نخواهد داشت.

برخی استانداردهایی که با Web Push کار می کنند عبارتند از Push API، Notifications API و Service Workers. Web Push for Safari از همان سرویس اعلان اپل استفاده می‌کند که Native Push را در همه دستگاه‌های iOS فعال می‌کند.

نشانی‌های اینترنتی نقطه پایانی جدید اعلان‌هایی را از زیر دامنه‌های push.apple.com ارسال می‌کنند.

Web Push یکی از تعدادی افزونه WebKit به Safari

WebKit یک موتور مرورگر وب منبع باز است که توسط بسیاری از برنامه های macOS، iOS و Linux استفاده می شود. در یک پست وبلاگ منتشر شد در ۱۲ سپتامبر، سیمونز تمام ویژگی‌های جدید موتور را که در Safari 16.0 در دسترس خواهند بود، برجسته کرد.

اینها شامل کلیدهای عبور برای ارائه راهی آسان و ایمن برای ورود به سیستم، جستجوهای کانتینر است که به توسعه دهندگان این امکان را می دهد که چیدمان و استایل آیتم ها را در یک وب سایت بر اساس اندازه تنظیم کنند، نه درگاه دید، و بهبود دسترسی.

یکی از ویژگی‌های مورد توجه شرکت‌های تجارت الکترونیک، اضافه شدن پشتیبانی از Merchant Token در Apple Pay است. با توجه به پست وبلاگ، این “روشی کارآمدتر برای پشتیبانی از پرداخت های مکرر، پشتیبانی از پرداخت های چند فروشنده، و راهی برای پرداخت چندین تاجر سابقه دار در یک تراکنش” ارائه می دهد.

 Safari 16 همچنین از ردیابی سفارش پشتیبانی می‌کند و به تجار آنلاین امکان می‌دهد اطلاعات دقیق سفارش و ارسال را از طریق Apple Wallet به مشتریان ارائه دهند.


تصویر ویژه: DANIEL CONSTANTE/Shutterstock

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *