تهران ، ولیعصر
021-987654

نوار سبز دور پروفایل لینکدین به چه معناست؟

نوار سبز دور پروفایل لینکدین به چه معناست؟

احتمالاً تا‌به‌حال برای شما هم پیش آمده که هنگام گشت‌و‌گذار در شبکۀ اجتماعی لینکدین، با صفحه‌هایی مواجه شوید که دور عکس پروفایل آن‌ها نوار‌ی به رنگ سبز وجود دارد. اگر با دقت بیشتری به این نوار نگاه کرده و روی عکس پروفایل آن فرد زوم کنید، متوجه نوشتۀ #OPENTOWORK روی نوار سبز خواهید شد.

برای اینکه فعالیت بهتر و مؤثر‌تری در این شبکۀ اجتماعی داشته باشید، لازم است که که مفهوم این نوار و علت استفاده از آن را بدانید. در ادامۀ این بلاگ‌پست، تمام نکات مربوط به نوار سبزرنگ دور عکس پروفایل لینکدین را توضیح داده‌ایم.

لینکدین؛ محلی برای زور‌آزمایی شاغل‌ها

در میان تمام شبکه‌های اجتماعی موجود در دنیا، لینکدین بهترین و مفید‌ترین شبکۀ اجتماعی برای افراد شاغل، کار‌آفرین و جویای کار است. وسعت ارتباط در این شبکۀ اجتماعی به‌قدری است که می‌توان با فردی در دور‌ترین کشور دنیا نیز همکاری کرد. بسیاری از شرکت‌ها و کارخانه‌های معروف نیز کارمندان خود را از این شبکۀ اجتماعی پیدا کرده و با آن‌ها شروع به کار می‌کنند. بنابراین، اگر به دنبال پیداکردن کار یا نیروی کار هستید، حتماً به این شبکۀ اجتماعی سر بزنید.

داشتن یک صفحۀ لینکدین همانند داشتن یک رزومۀ آنلاین است که تمام دنیا می‌توانند آن را ببینند. برای اینکه در این شبکۀ اجتماعی بیشتر دیده شوید، باید بتوانید شانه‌به‌شانۀ رقیبان خود حرکت کرده و فعالیت داشته باشید. اما قبل از انجام هر فعالیتی لازم است که زیر‌وبم این شبکۀ اجتماعی را بدانید تا بتوانید از تمام امکانات موجود در آن استفاده کنید.

وجود یک نوار سبز دور عکس پروفایل لینکدین نشانۀ چیست؟

نوار سبز دور پروفایل در لینکدین نشان می‌دهد که صاحب آن پروفایل به دنبال کار جدید بوده و آمادۀ همکاری با شرکت‌های مختلف است. این قابلیت مدت کوتاهی است که به لینکدین اضافه شده و بسیاری از افراد هنوز از آن خبر ندارند.

شاید برخی افراد حوصله نداشته باشند که صفحۀ یک فرد را به‌طور کامل مطالعه کرده و درنهایت متوجه شوند که او تمایل به همکاری با شرکت‌های مختلف دارد. این قابلیت کمک می‌کند که افراد فقط با نگاه‌کردن به پروفایل شما متوجه این موضوع شده و برای ایجاد یک همکاری جدید با شما ارتباط بگیرند.

بنابراین اگر می‌خواهید کار موردنظر خود را زودتر پیدا کرده و پیشنهاد‌های بیشتری برای همکاری داشته باشید، باید از این قابلیت لینکدین استفاده کنید. فعال‌کردن این نوار سبزرنگ برای شرکت‌ها و کارآفرین‌ها نیز مفید بوده و باعث می‌شود که آن‌ها کارمند موردنظر خود را راحت‌تر و سریع‌تر پیدا کنند.

چطور باید این نوار سبز را به پروفایل خود اضافه کنیم؟

به دلیل تفاوت‌های موجود در دو نسخۀ وب و اپلیکیشن لینکدین، دو روش مختلف برای اضافه‌کردن نوار سبز به پروفایل وجود دارد که عبارت‌اند از:

۱. اضافه‌کردن نوار سبز در نسخۀ وب لینکدین

برای اضافه‌کردن قابلیت OPEN TO WORK به پروفایل لینکدین، در نسخۀ وب یا نسخۀ نصب‌شده روی pc باید مراحل زیر را طی کنید:

  • از بالای صفحه، پروفایل خود را پیدا کرده و روی آن کلیک کنید.
  • با کلیک روی پروفایل، چند گزینه نشان داده می‌شود که باید از بین آن‌ها گزینۀ View Profile را انتخاب کنید.
  • پس از انتخاب این گزینه، صفحۀ پروفایل شما باز می‌شود. در بالایی‌ترین قسمت پروفایل، گزینۀ Open to را پیدا کرده و روی آن کلیک کنید.
  • سه گزینه نمایش داده می‌شود که از بین آن‌ها باید گزینۀ Finding a new job را انتخاب کنید.
  • در صفحۀ بازشده، باید عنوان شغل موردنظر، محل جغرافیایی شغل، شرایط شغلی حال حاضر و نوع شغل را از نظر زمانی مشخص کنید.
  • در قسمتی که باید محل جغرافیایی شغل موردنظر انتخاب شود، گزینه‌ای به نام I’m open to remote work وجود دارد که در صورت تمایل برای یافتن شغلی به‌صورت دورکاری، باید آن را انتخاب کنید.
  • از پایین کادر بازشده روی گزینۀ Add to profile کلیک کنید.
  • پس از انتخاب این گزینه، کادری باز می‌شود که از شما می‌خواهد مشخص کنید این درخواست کار توسط چه کسانی مشاهده شود.
  • اگر گزینۀ All LinkedIn member را انتخاب کنید، نوار سبزرنگ در پروفایل شما ایجاد شده و همه آن را می‌بینند.
  • اگر گزینۀ Recruiters only را انتخاب کنید، درخواست کار شما فقط برای استخدام‌کننده‌ها قابل مشاهده خواهد بود.

۲. اضافه‌کردن نوار سبز در اپلیکیشن لینکدین

در نسخۀ اپلیکیشن لینکدین که روی تلفن‌های همراه قابل نصب است، گزینۀ Open to که در بالا گفته شد وجود نداشته و به‌جای آن یک علامت به اضافه (+) در گوشۀ پایینی صفحه وجود دارد که باید آن را انتخاب کنید. باقی مراحل مثل نسخۀ وب است و تفاوتی با آن ندارد.

۵
/
۵
(
۲

امتیاز

)

منبع :

اگر این مطلب براتون مفید بوده، می‌تونید من را هم خوشحال کنید!
من خیلی قهوه دوست دارم و موقع نوشتن هر مطلب بین ۱ تا ۵ لیوان می‌نوشم… یه جورایی انگیزه‌ی نوشتن بهم میده! پس اگر مطلب خوبی بوده برای کسایی که فکر می‌کنید این مطلب را دوست دارن بفرستید و اگر خیلی با مطلب حال کردین و می‌خواهید برای مطلب بعدی هم قهوه داشته باشم، می‌تونید(کاملا دلخواه) یه قهوه مهمونم کنید: دونیت قهوه برای امیر دانشی پور!

منبع(source)

 

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *