تهران ، ولیعصر
021-987654

Wix ادغام Google URL Inspection API

Wix API بازرسی URL Google را مستقیماً در ابزار جدید بازرسی سایت Wix ادغام می‌کند و راهی آسان برای دستیابی و حفظ حضور جستجوی خوب در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

کاربران اکنون می‌توانند بینش‌هایی را درباره نحوه فهرست‌بندی Google یک سایت مشاهده کنند و مشکلات فنی مانند داده‌های ساختاریافته را در سراسر سایت رفع اشکال کنند.

API بازرسی URL کنسول جستجو

در ژانویه ۲۰۲۲، Google یک رابط برنامه‌نویسی کاربردی (API) جدید را معرفی کرد که امکان ایجاد ابزارهایی را فراهم می‌کند که می‌توانند به داده‌های بازرسی URL دسترسی داشته باشند.

این نامیده می‌شود Search Console URL Inspection API.

راه‌اندازی این API مهم بود زیرا به کاربران اجازه می‌داد راه‌های سفارشی برای دسترسی و استفاده از داده‌های ارزشمند در مورد نحوه عملکرد یک سایت در Google ایجاد کنند.

اعلان ماه ژانویه Google درباره API توضیح داد که چرا مهم است:

“API های کنسول جستجو راهی برای دسترسی به داده های خارج از کنسول جستجو، از طریق برنامه ها و محصولات خارجی است.

با URL Inspection API جدید، ابزار جدیدی را برای توسعه دهندگان ارائه می کنیم تا صفحات خود را اشکال زدایی و بهینه کنند.

می توانید اطلاعاتی را که کنسول جستجو در مورد نسخه نمایه شده یک URL دارد درخواست کنید. API اطلاعات نمایه‌شده‌ای را که در حال حاضر در ابزار بازرسی URL موجود است، برمی‌گرداند.”

ادغام Wix از RL Inspection API

کاربران Wix اکنون به این داده ها در داشبورد Wix دسترسی دارند.

ناتی الیملک، رئیس SEO در Wix، توضیح داد که کاربران Wix می‌توانند انجام دهند:

«این ابزار هر وضعیت فهرستی را که Google گزارش می‌کند گزارش می‌کند، گاهی اوقات با زبانی آسان‌تر برای درک.

برای مثال، می‌تواند «خزیده شود اما نمایه نشده باشد» یا «توسط robots.txt مسدود شود» و غیره. هر جزئیات وضعیت فهرست دارای پیوند «بیشتر بیاموزید» به یک مقاله است که آن را توضیح می‌دهد و دلایل متداول را ذکر می‌کند. اتفاق می افتد، با پیوندهایی به توضیحات مرتبط تر.

ما همچنین به کاربران می‌گوییم که هر URL دقیقاً چه برنامه و نوع صفحه‌ای است تا بتوانند به راحتی بدانند کجا باید اقدام کنند.”

API Google همچنین به اشکال‌زدایی داده‌های ساختاریافته کمک می‌کند، که بسیار مهم است. داده‌های ساختاری مناسب باعث می‌شود تا وب‌سایت‌ها واجد شرایط نمایش صفحات وب خود در مواردی هستند که Google عبارت‌های بهبود یافته را جستجو می‌کند.

بهبودهای جستجو نوع خاصی از نتایج جستجو هستند که برجسته هستند. آنها همچنین به عنوان نتایج غنی شناخته می شوند.

Google گاهی اوقات می‌تواند اطلاعات موجود در یک صفحه را بخواند و به صورت الگوریتمی تصمیم بگیرد که آن را به عنوان یک نتیجه غنی درج کند.

اما استفاده از داده های ساختاریافته این کار را برای Google آسان تر می کند.

در نتیجه، استفاده از داده‌های ساخت‌یافته برای واجد شرایط شدن برای نتایج جستجوی پیشرفته‌ای که یک صفحه وب را متمایز می‌کند و بازدیدکنندگان بیشتری را جذب می‌کند، حیاتی است.

ابزار داده‌های ساختاریافته Google از کلماتی مانند “هشدار” استفاده می‌کند که این تصور نادرست را ایجاد می‌کند که چیزی اشتباه است. اما همیشه اینطور نیست. Google مشکلات احتمالی را با یک “هشدار” برای یک متغیر اختیاری علامت‌گذاری می‌کند.

اجرای اشکال‌زدایی داده‌های ساخت‌یافته توسط Wix، هشدارها را با نام‌گذاری “اصلاح اختیاری” در زمینه مناسب قرار می‌دهد.

Elimelech تأیید کرد که اجرای Wix از API به اشکال‌زدایی داده‌های ساختاریافته کمک می‌کند:

“مطمئناً، اگر یک فیلد الزامی وجود نداشته باشد، به عنوان “مشکل” در جدول نشان داده می شود و در پانل می بینید که کدام فیلد وجود ندارد.

کاربران فیلدهای دقیقی را که در نشانه‌گذاری داده‌های ساختاریافته وجود ندارد و شدت آن را مشاهده می‌کنند – از جمله مسائلی که نیاز به اقدام دارند، یا فقط فیلدهای اختیاری که می‌توانند برای غنی‌سازی نشانه‌گذاری اضافه شوند.

اگر فیلد توصیه‌شده‌ای وجود ندارد، «اصلاح اختیاری» را در جدول و پانل فیلدهای دقیقی که گم شده‌اند مشاهده خواهید کرد.

ما برخی از زبان را به گونه‌ای تنظیم کردیم که تأثیر واقعی روی سایت کاربران را بهتر منعکس کند، بنابراین آنچه ممکن است شبیه هشدارهای هشداردهنده برای فیلدهای توصیه شده باشد را به «تصحیح اختیاری» تغییر دادیم تا کاربران متوجه شوند که این یک توصیه است و چیزی نیست. که باعث می شود صفحات آنها برای نتایج غنی در SERP های Google واجد شرایط نباشند.”

حل مسائل نمایه سازی

ابزار جدید Wix URL Inspection همچنین می‌تواند توجه را به مشکلات نمایه‌سازی جلب کند، که به کسب‌وکارها هشداری زودهنگام می‌دهد تا قبل از تبدیل شدن به یک مشکل بزرگ، آن را برطرف کنند.

طبق Wix:

“با این ابزار، کاربران می توانند هر مشکلی را که در صورت استفاده دستی از ابزار بازرسی URL کنسول جستجو به صورت دستی برایشان پیش می آید، رفع اشکال کنند.

کاربران می توانند وضعیت فهرست صفحات خود در Google و دلیل خاص آن را درک کنند.

برای هر مشکل، منابع اضافی برای کمک به راهنمایی کاربران داریم.

این مقالات توضیحات عمیقی در مورد هر پاسخ، دلایل احتمالی آن و نحوه رفع آن ارائه می‌دهند.

کاربران همچنین می‌توانند آمادگی تلفن همراه و وضعیت داده ساختارشان را اشکال‌زدایی کنند.”

فناوری دسته‌های پلتفرم Wix

ارزش Wix این است که کسب و کارها را قادر می‌سازد تا بر انجام کسب‌وکار بدون نیاز به مقابله با فناوری اساسی تمرکز کنند.

Wix همچنان پیشرو در سازندگان وب‌سایت حرفه‌ای است، زیرا اولین پلتفرم سازنده سایت SaaS است که API بازرسی URL کنسول جستجو را ادغام می‌کند و تفسیر داده‌ها و استفاده از آن را برای کمک به حداکثر رساندن حضور جستجو آسان می‌کند.


نقل قول

اسناد Wix را بخوانید:

بازرسی سایت Wix را بشناسید ابزار

تصویر ویژه توسط Shutterstock/Gorodenkoff

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *