تهران ، ولیعصر
021-987654

یوتیوب طول فرآیند اختلاف حق نسخه برداری را کاهش می دهد

YouTube در حال کوتاه کردن مدت زمان اعتراض حق نسخه‌برداری و فرآیند تجدیدنظر است که باید به کاهش تأثیر ادعاهای نادرست کمک کند.

اکنون، اگر ادعای حق نسخه‌برداری دریافت کردید که منجر به مسدود شدن ویدیوی شما توسط YouTube می‌شود، می‌توانید روند نمایش مجدد آن را تسریع کنید.

در بخش‌های بعدی، به نحوه عملکرد فرآیند اعتراض حق نسخه‌برداری، نحوه تغییر فرآیند و چگونگی سودمندی تغییرات برای سازندگان خواهیم پرداخت.

روند اختلاف حق نسخه‌برداری YouTube

وقتی ویدیویی را با محتوای دارای حق نسخه‌برداری آپلود می‌کنید، ممکن است ادعایی را دریافت کنید که YouTube آن را «شناسه محتوا» می‌نامد. انجمن YouTube از آنها به عنوان ادعاهای حق نسخه برداری یاد می کند، بنابراین اصطلاحی است که ما در این مقاله استفاده می کنیم.

اگر فکر می‌کنید حق استفاده از محتوای ویدیویی را دارید، می‌توانید با این ادعا مخالفت کنید.

اختلافات برای بررسی به مدعی می‌رود و آنها ۳۰ روز فرصت دارند تا تصمیم بگیرند که ادعای خود را رد کنند یا آن را به مرحله بعدی منتقل کنند. اگر ظرف ۳۰ روز پاسخ ندهند، ادعا به‌طور خودکار لغو می‌شود.

اگر ادعایی را مخالفت کنید و توسط شاکی رد شود، می‌توانید درخواست تجدیدنظر کنید. اگر شاکی درخواست تجدیدنظر را رد کند، می‌تواند درخواست حذف حق نسخه‌برداری را ارسال کند.

مدعیان ۳۰ روز فرصت دارند تا درخواست تجدیدنظر را بررسی کنند، به این معنی که ویدیوی شما ممکن است بیش از ۶۰ روز مسدود بماند.

تا زمانی که درخواست حذف حق نسخه‌برداری ارسال نشود، YouTube مستقیماً درگیر نمی‌شود. اگر YouTube تشخیص دهد که این درخواست معتبر است، ویدیوی شما را حذف می‌کند و به کانال شما اخطار می‌دهد.

با این حال، اگر با موفقیت مالکیت محتوا را ثابت کنید، YouTube ویدیوی شما را بازگرداند.

فرآیند اعتراض حق نسخه‌برداری زمانی طولانی می‌شود که ۳۰ روز برای فرآیند اعتراض، ۳۰ روز برای فرآیند تجدیدنظر و هر چقدر طول بکشد تا YouTube یک درخواست حذف را بررسی کند.

YouTube در حال ایجاد دو تغییر برای سرعت بخشیدن به مناقشات حق نسخه برداری و تجدید نظر است.

تغییرات در فرآیند اختلاف حق نسخه برداری YouTube

YouTube در حال کاهش زمان مدعیان برای بررسی درخواست‌های حق نسخه‌برداری از ۳۰ روز به هفت روز است.

توجه داشته باشید که مدعیان همچنان ۳۰ روز فرصت دارند تا اختلاف اولیه را بررسی کنند. YouTube فقط درخواست تجدیدنظر را به هفت روز کوتاه می کند.

برای ادعاهایی که بینندگان را از دیدن ویدیوی شما مسدود می‌کند، اکنون می‌توانید از مرحله اعتراض اولیه رد شوید و مستقیماً به مرحله تجدیدنظر بروید. YouTube این را گزینه توسعه برای درخواست تجدیدنظر می نامد.

YouTube در حال معرفی گزینه افزایش درخواست تجدیدنظر است تا به سازندگان راهی برای کاهش تأثیر ادعاهای نادرست بالقوه مسدود کردن ویدیوهای آنها ارائه دهد.

با اعمال این تغییرات، روند اعتراض حق نسخه‌برداری YouTube اکنون به این شکل است:

YouTube Reduces Length Of Copyright Dispute Processعکس از YouTube.com/CreatorInsider، ژوئیه ۲۰۲۲.

تشدید درخواست تجدیدنظر اختیاری است. در صورت تمایل، سازندگان همچنان می‌توانند روند اعتراض طولانی‌تری را طی کنند.

از آنجایی که این گزینه خطر اخطار حق نسخه‌برداری را افزایش می‌دهد، تنها زمانی باید از گزینه افزایش درخواست تجدیدنظر استفاده کنید که مطمئن باشید شواهد کافی برای اعتراض به ادعا دارید.

یک گزینه دیگر این است که هیچ کاری انجام ندهید. YouTube ادعاهای حق نسخه‌برداری را به عنوان جریمه علیه کانال شما در نظر نمی‌گیرد، بنابراین اگر معتقدید این ادعا معتبر است، همیشه می‌توانید آن را بپذیرید.


منبع: Creator Insider
تصویر ویژه: Maxx-Studio

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *